Podróże z kaligrafią – Armenia 2015

ARMENIA – 4-14 maja 2015 r.

01_Armenia_2015

Nareszcie Armenia! Chciałabym Państwu zaproponować niezwykłą podróż, od dawna planowaną – mam nadzieję, że będziemy tam wracać!
Podaję wstępny program naszego pobytu, trochę różniący się od naszych poprzednich warsztatów. Dni warsztatowe uzupełnione zostały zwiedzaniem biblioteki manuskryptów i wyjazdami w góry, szlakiem słynnych armeńskich klasztorów. Jeszcze przed wyjazdem planujemy spotkanie z prof. Andrzejem Pisowiczem, orientalistą, znawcą Armenii i języka ormiańskiego oraz krótkie warsztaty poświęcone poznaniu alfabetu ormiańskiego.

Podróże z kaligrafią – Armenia – 4-14 maja 2015 r. – wstępny program

Poniedziałek (4 maja) – przylot do Erewania
Wtorek (5 maja) – zwiedzanie Matenadaran – biblioteki manuskryptów
Środa (6 maja) – Erewań – pierwszy dzień warsztatów
Czwartek (7 maja) – Erewań – drugi dzień warsztatów
Piątek (8 maja) – Erewań – trzeci dzien warsztatów
Sobota (9 maja) – Erewań – czwarty dzień warsztatów
Niedziela (10 maja) – wycieczka
Poniedziałek (11 maja) – wycieczka
Wtorek  (12 maja) – wycieczka
Środa (13 maja) – dzień wolny
Czwartek (14 maja) – powrót do Polski

Wszystkich, nawet tylko wstępnie, zainteresowanych wyjazdem bardzo proszę o kontakt  z fundacją. Proszę pamiętać, że bilety lotnicze każdy z uczestników warsztatów kupuje indywidualnie, w tej chwili możliwe jest jeszcze zakupienie biletu lotniczego w bardzo korzystnej cenie.

Im szybciej zbierze się grupa, tym szybciej będziemy mogli Państwu potwierdzić wyjazd i będą Państwo mogli zakupić bilety na samolot. Jest to o tyle istotne, że z czasem cena biletu będzie mniej korzystna (lot Warszawa – Erewań – Warszawa). Jest też alternatywne, tańsze połączenie przez Gruzję, ale potem trzeba dojechać busem do Erewania.
(Współpracuje z nami biuro CST Lotnicze – cst@lotnicze.pl)

Warsztaty:
4 dni warsztatów, 16 godzin pracy pod kierunkiem kaligrafa z Erewania,
spotkanie z mistrzem kaligrafii Rubenem Malayanem.
Chcielibyśmy, aby warsztaty odbywały się w Metenadaranie – bibliotece manuskryptów lub na Akademii Sztuk Pięknych.
Warsztaty będzie prowadził pan Ruben Malayan lub osoba przez niego wskazana.
Nie wiemy jeszcze, ile będzie kosztowało wynajęcie sali na warsztaty.

Koszty:
Wstępna kalkulacja: noclegi, kurs, 3 całodzienne wycieczki – ok. 2.000-2.200 zł

Cena biletu lotniczego – ok. 1.000-1.400 zł, ale im bliżej sezonu cena może rosnąć
(w tej chwili cena promocyjna wynosi 960 zł)
lub tanimi liniami do Gruzji i przejazd busem do Erewania

Przelot LOT-em:
Poniedziałek (4 maja) – Warszawa – Okęcie, godz. 22.40 – odlot
Wtorek (5 maja)  – Erewań, przylot godz. 3.55
Czwartek (14 maja) – odlot z Erewania, godz. 4.45, przylot do Warszawy, godz. 6.20

Hotel –  w samym centrum, blisko miejsca warsztatów. Pokoje dwu lub jednoosobowe, oczywiście z łazienką i śniadaniem.

Posiłki – obiady i kolacje we własnym zakresie.

Wycieczki – wynajętym busem z przewodnikiem i ubezpieczeniem, mają bardzo bogaty program. Odwiedzimy m.in.:
katedrę Echmiadzin, świątynię Vartnos, świątynię pogańską Garni, kompleks klasztorny Geghard, słynny Khor Virap, klasztory Noravank i Tatev, jezioro Sevan oraz klasztory Sevanavank, Dilijan, Goshavank oraz Haghartsin.

Mam nadzieję, że do końca listopada uda nam się potwierdzić program i ceny i na stronie fundacji znajdziecie Państwo bardziej szczegółowe informacje.

Kontakt:
Anna Jeziorna