Warsztaty rysunku artystycznego – Małgorzata Matyjaszczyk

Warsztaty rysunku artystycznego
„Klasztorny zielnik”
6-13 sierpnia 2016 r.
prowadzenie: Małgorzata Matyjaszczyk

W najstarszej części klasztoru Monteripido zachowały się naczynia z zakonnej apteki, a w bibliotece jednym z cenniejszych woluminów jest XVIII-wieczny zielnik. Działa na wyobraźnię?
Oj tak!
Wyobraźmy sobie jeszcze, jak to dawno, dawno temu pewien zakonnik ucierał maści i tworzył mikstury. Skąd wiedział, które rośliny będą działały na dane schorzenie? Zielnik!
Zmora uczniów, ale nie uczestników mojego kursu. Pomogę Wam znaleźć w roślinach piękno tkwiące w detalach, charakterystycznych formach, załamaniu światła. Gorące sierpniowe słońce, pachnąco i zielono. Poszukamy, jakie skarby roślinne kryją się wokół klasztoru i stworzymy karty, które mogą być zaczątkiem Waszych własnych artystycznych zielników. Przyjechać może każdy, kogo pociąga rysowanie. Tym, którzy twierdzą, że nie umieją rysować, pokażę, że ołówek nie gryzie. A tym, którzy już trochę oswoili się z narzędziem, będę służyła korektą. Poprawnego rysunku można nauczyć właściwie każdą osobę, pod jednym warunkiem -  musi ona tego chcieć!

Zapraszam
Małgorzata Matyjaszczyk

12_Perugia_2016_MMatyjaszczyk

Liczba godzin kursu: 25
Limit miejsc: 10 osób
Warsztaty zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych
w sztuce rysunku.

Plan pobytu:
sobota – niedziela – przyjazd i zwiedzanie klasztoru i Perugii,
poniedziałek – piątek (9.00-13.00 lub 9.00-14.00) – zajęcia warsztatowe,
sobota – wyjazd.

*

17_Perugia_2014_M_MatyjaszczykMałgorzata Matyjaszczyk
- od 9 lat mieszka i pracuje
w Pistoi, w Toskanii.
Absolwentka ASP w Poznaniu, zajmuje się rysunkiem, malarstwem, fotografią, decoupage’em.
W swojej pracowni na plebanii w San Pantaleo, będąc równocześnie perpetuą, czyli gospodynią księdza, tworzy niezwykłe, artystyczne świece.
W Polsce doświadczona i nagradzana instruktorka sztuk plastycznych i craftowych, animatorka działań teatralnych i kulturalnych wydarzeń.
Jest znaną i cenioną autorką bloga „Toskańskie zapiski spełnionych marzeń”, z którego powstały dwie książki: „Mój pierwszy rok w Toskanii” i „Toskania dzień po dniu. Zapiski spełnionych marzeń”.
Z pasją i wrażliwością konesera dzieli się swoją miłością do toskańskich krajobrazów, sztuki, smaków, kolorów i rytmów.
Jej opowieści są równie barwne i soczyste, jak jej strony bloga.

 

 

Comments are closed.