Perugia 2014

III Letnia Szkoła Kaligrafii
i Sztuk Pięknych
Klasztor Monteripido Perugia 2014

Po raz kolejny zapraszamy Państwa do Perugii na warsztaty sztuk pięknych: kaligrafii, iluminacji, ikonopisania, rysunku artystycznego i śpiewu naturalnego.

Średniowieczny klasztor, w którym będziemy mieszkać, sprzyja nie tylko wyciszeniu, medytacji i twórczej pracy. Jest pochwałą cichego piękna, prostoty, świętego spokoju.
Z ogrodu roztacza się oszałamiający widok na miasto. Kamiennymi schodami schodzimy więc do Perugii na poranną kawę, na codzienne lody, na duże i małe zakupy, do zaprzyjaźnionej trattorii. Najczęściej jednak schodzimy do miasta, żeby po prostu chodzić i niespiesznie kontemplować urodę miejsc. Czasami wystarczy usiąść, zdjąć sandały i chłonąć zmysłową aurę Piazza Grande.
Zapraszamy więc na spotkanie z Klasztorem św. Franciszka, Perugią i naszymi Mistrzami sztuk pięknych.
A jako lekturę na nasz wspólny włoski urlop, chcielibyśmy Państwu podarować dwa zbiory znakomitych esejów Marka Zagańczyka o sztuce podróżowania: „W drodze do Sieny” oraz „Cyprysy i topole”.

01_Perugia_2014

* Warsztaty kaligrafii Copperplate i Umbria Jazz Festival
12-19 lipca 2014 r.
Prowadzenie: Ewa Landowska

* Warsztaty rysunku artystycznego „Klasztorny szkicownik”
2-9 sierpnia 2014 r.
Prowadzenie: Małgorzata Matyjaszczyk

* Warsztaty kaligrafii i iluminacji dla początkujących
z cyklu „Św. Franciszek i jego Świat” – „Droga do Sieny”
9-16 sierpnia 2014 r.
Prowadzenie: Barbara Bodziony

* Warsztaty kaligrafii i śpiewu naturalnego Pieśń z „Laudario di Cortona”
9-16 sierpnia 2014 r.
Prowadzenie: Barbara Wilińska                                       

* Warsztaty ikonopisania
„Ikona Matki Boskiej z klasztoru Monteripido” w Perugii
16-23 sierpnia 2014 r.
Prowadzenie: Anna Crisanti

* Warsztaty kaligrafii i iluminacji dla zaawansowanych i początkujących
Cyprysy i topole” – „Canto e colore”
16-23 sierpnia 2014 r.
Prowadzenie: Barbara Bodziony

Zapraszamy również na pierwszy wyjazd z cyklu Podróże z Kaligrafią do Prowansji - Opactwo Notre-Dame de Sénanque koło miast Gordes i Awinion:
Warsztaty kaligrafii i iluminacji dla zaawansowanych
„Wędrując po Prowansji z trubadurami”
18-26 września 2014 r.
Prowadzenie: Barbara Bodziony

06_Perugia_2014

PERUGIA
Stolica Umbrii, środkowe Włochy. Świetnie skomunikowana, tuż przy Autostradzie A-1, na granicy Toskanii i Umbrii. 2 godz. jazdy samochodem od Rzymu, 1,5 godz. od Florencji, pół godziny od Asyżu. Blisko do Spelo, Spoleto, Gubbio, Orvieto, Nursji, Piano Grande. Starożytne miasto o etruskich korzeniach i burzliwych losach. Malowniczo położone na wzgórzach, pełne zabytków i niezwykłych historii. Posiada znakomitą kolekcję malarstwa w miejskim muzeum. Siedziba Uniwersytetu dla Cudzoziemców. Miasto malarza włoskiego Renesansu Pietra Vanucciego zwanego Perugino. Jego pseudonim artystyczny noszą teraz słynne włoskie czekoladki, produkowane oczywiście w Perugii.

02_Perugia_2014

37_Perugia_2014_miasto

38_Perugia_2014_miasto

39_Perugia_2014_miasto

43_Perugia_2014_miasto

KLASZTOR

05_Perugia_2014_KlasztorTrzynastowieczny klasztor św. Franciszka w Perugii urzeka pięknem, prostotą, ciszą i otwartością. Położony na wzgórzu, w północnej części miasta, blisko Bramy św. Anioła i dzielnicy uniwersyteckiej. Wewnątrz murów, oprócz budynków klasztornych, kaplicy, biblioteki, krużganków, znajduje się ogromny, tarasowy ogród z majestatyczną niczym Rajska Jabłoń figą, gajem oliwnym i cyprysami. Zapach rozmarynu i liści drzew laurowych towarzyszy nam przy posiłkach w ogrodzie. Widok na Perugię – bezcenny. Wszystko co kiedykolwiek słyszeliśmy o grze światła we włoskim pejzażu jest prawdą. Z zachwytem patrzymy na miasto, pijąc poranną kawę i wieczorne wino z zaprzyjaźnionej winiarni „Il Tempio”.
Naszymi gospodarzami są Bracia Mniejsi – ich gościnność i otwartość jest niezwykła.

46_Perugia_2014_Klasztor

MIESZKANIE W KLASZTORZE
Mieszkamy w pokojach dwuosobowych z łazienką. Do naszej dyspozycji mamy przestronną, nowoczesną klasztorną kuchnię z lodówkami i refektarz. Wszystkie posiłki można przygotowywać na miejscu, robiąc zakupy na targu, w małych sklepikach lub po prostu w najbliższym supermarkecie. Oczywiście dzielnica uniwersytecka pełna jest małych i dużych trattorii, restauracyjek, barów, lodziarni i kafejek.

24_Perugia_2014_Figa

RYTM DNIA
Rytm dnia wyznaczają zajęcia w skryptorium – w Sali św. Klary, na krużgankach, czasami w ogrodzie. Zajęcia odbywają od godz. 9.30 do 15.00 z małą przerwą na kawę. Obiad najczęściej gotujemy sobie sami w klasztornej kuchni. Popołudnia to czas przeznaczony na lekturę, odpoczynek w ogrodzie, spacery po Perugii, indywidualną pracę w skryptorium. Niektórzy wyjeżdżają na krótkie wycieczki – do Asyżu, Orvieto, Spoleto, Florencji. Wieczorami, po kolacji, wszyscy chętni spotykają się w ogrodzie na rozmowie przy winie, serze i oliwkach. W tym roku, dzięki obecności specjalnych Gości, nasze rozmowy będą miały charakter bardziej seminaryjny.
Codziennie rano o godz. 7.30 w kaplicy klasztornej odprawiana jest Msza Święta.

23_Perugia_2014_Ania_Madzia

40_Perugia_2014_jedzenie

44_Perugia_2014_miasto

*

Warsztaty kaligrafii Copperplate i Umbria Jazz Festival
12-19 lipca 2014 r.
Prowadzenie: Ewa Landowska

33_Perugia_2014_plakat

Copperplate… zachwyca lekkością i zwinnością gestu, litery raz są „włosowate”, raz stanowią niejako swój cień. Elegancja i klasyczne piękno. Jest jak taniec, jak gimnastyka artystyczna, jak MUZYKA – i nawet nie o to idzie, że kształty liter niekiedy do złudzenia przypominają klawiaturę fortepianu, a raczej o tony wznoszące się i opadające, zmienność, płynność, rytm nawołujący do medytacji. I raczej nie bez powodu towarzyszyć mu będzie Umbria Jazz Festival – jeden z najważniejszych festiwali muzycznych na świecie…

Muzyka słuchana popołudniami i wieczorami może stać się inspiracją dla liter dnia następnego. Poprzez Copperplate najłatwiej odnaleźć drogę dla litery własnej, w końcu bliski pismu szkolnemu, z czasem naznacza się indywidualnym charakterem osoby piszącej.

Pięć dni kursu pozwolą na zapoznanie się z małymi i dużymi literami Copperplate’a. Poruszymy zagadnienie światła i rytmu w tekście. Nauczymy się łączyć litery w wyrazy, a na koniec poślemy w świat kartki pocztowe, ale takie, by listonosz donoszący je do skrzynki naszego adresata był pewien, że oto dostarcza pozdrowienia spóźnione o bez mała 100 lat…

Zapraszam – Ewa Landowska

Liczba godzin kursu: 20
Limit miejsc: 10 osób

09_Perugia_2014_copperplate ewa 2

10_Perugia_2014_copperplate_ewa_3

11_Perugia_2014_copperplate_ewa

*

Warsztaty rysunku artystycznego „Klasztorny szkicownik”
2-9 sierpnia 2014 r.
Prowadzenie: Małgorzata Matyjaszczyk

Klasztorny szkicownik

W zeszłym roku w niezwykłym miejscu poznałam niezwykłych ludzi. Piękne spotkanie – artystyczne, duchowe, towarzyskie. To wspaniały sposób na wakacje – dawka sztuki, dawka turystyki.
Wspominam, oczywiście, warsztaty kaligrafii w Perugii.
Podczas wspólnego przebywania, rozmów długich i głębokich oraz mojego szkicowania zrodził się w Ani J. z Fundacji Sztuka Kaligrafii pomysł, bym poprowadziła warsztaty rysunkowe.
Od pomysłu do zaproszenia:
Mam niewątpliwą przyjemność zaprosić Was na wakacje z ołówkiem w ręku.
Odbędą się one w tym samym klasztorze w Perugii, który tak mnie zachwycił poprzedniego lata.
Przyjechać może każdy, kogo pociąga rysowanie. Tym, którzy twierdzą, że nie umieją rysować, pokażę, że ołówek nie gryzie. A tym, którzy już trochę oswoili się z narzędziem, będę służyła korektą.
Poprawnego rysunku można nauczyć właściwie każdą osobę, pod jednym warunkiem -  musi ona tego chcieć!
Chcecie rysować?
W Perugii?
Na początku sierpnia?
Przyjedźcie czymkolwiek.
Reszta na mojej głowie :) 
Materiały wliczone w cenę kursu.
Mimo że w cenie nie ma wyżywienia, wiedziona doświadczeniem z poprzednich warsztatów, namawiam do wspólnego przygotowywania obiadów.  To radośnie uzupełniało bogaty program warsztatów, no, i zbliżyło uczestników do siebie. Wyraźnie obniżyło też koszty całej imprezy.
Nie musicie pozostawać cały czas zamknięci w klasztorze. Popołudnia i wieczory hulaj dusza bez ołówka. Na samą Perugię jeden tydzień to mało, a przecież niedaleko z niej do Asyżu, Cortony, Deruty czy Gubbio. Uczestnicy poruszali się na miejscu także środkami komunikacji publicznej, nie tylko własnymi pojazdami, można więc przylecieć samolotem.
A więc? Do zobaczenia w Perugii!

Małgorzata Matyjaszczyk

45_Perugia_2014_Klasztor

*

Warsztaty kaligrafii i iluminacji dla początkujących
z cyklu „Św. Franciszek i jego Świat” – „Droga do Sieny”
9-16 sierpnia 2014 r.
Prowadzenie: Barbara Bodziony

48_Perugia_2014_Sw_Franciszek

„Nie bierzcie na drogę torby ani dwóch sukien, ani sandałów, ani laski” (Mt.10,5-16) – usłyszał Franciszek Bernardone 28 lutego 1208 r. Nałożył na siebie zgrzebną tunikę, przepasał się sznurem, wziął kij i wyruszył. Chodził od miasta do miasta, odwiedzał wioski i pustkowia. W drodze z Asyżu do Sieny, Arezzo, Gubio, Spoleto, Rzymu, na Bliski Wschód. Wędrowny kaznodzieja, poeta, mistyk, święty.

Legenda św. Franciszka przyprowadziła nas do Perugii. W klasztorze założonym przez jednego z jego towarzyszy – brata Idziego znalazło miejsce nasze Scriptorium Monteripido.

W czasie warsztatów wykonamy starą techniką średniowiecznych mistrzów iluminacji, miniaturę przedstawiajacą św. Franciszka. Minuskułą karolińską napiszemy wybrany przez siebie fragment któregoś z oryginalnych utworów Franciszka lub innych tekstów związanych z Jego przesłaniem.

Kurs przewiduje 25 godzin warsztatowych.
Limit miejsc: 12 osób

*

Warsztaty kaligrafii i śpiewu naturalnego
Pieśni i pismo ze zbioru Laudario di Cortona
9-16 sierpnia 2014 r.
Prowadzenie: Barbara Wilińska

fot. Olga Paszkowska

Zapraszam na warsztaty łączące pracę muzyczną i plastyczną – śpiew naturalny i kaligrafię łacińską, których motywem przewodnim będzie trzynastowieczny zbiór pieśni religijnych „Laudario di Cortona”. Był on własnością świeckiego bractwa Laudesi z Cortony, założonego krótko po śmierci św. Franciszka przy klasztorze San Francesco. Laudy powstawały w oparciu o istniejącą lokalną tradycję muzyczną i swoją formą są bliskie ówczesnej muzyce z Umbrii.
Zajęcia ze śpiewu (3 godziny dziennie = 15 godzin) będą obejmować rozgrzewkę, otwieranie głosu i poszukiwanie jego naturalnej dla każdego uczestnika barwy, wydobywanie głośnego, obrzędowego głosu charakterystycznego dla kultur tradycyjnych Europy, naukę tradycyjnych pieśni słowiańskich oraz naukę laud ze zbioru „Laudario di Cortona”, śpiewanych przy wtórze instrumentów dawnych, m.in. liry korbowej i suki biłgorajskiej.
Podczas zajęć z kaligrafii (2 godziny dziennie = 10 godzin) zajmiemy się szczególnym rodzajem pisma gotyckiego, używanego na południu Europy, m.in. we Włoszech, o nazwie Rotunda. Tym krojem pisma zapisane są teksty pieśni w „Laudario di Cortona”. Przyjrzymy się kartom manuskryptu na zdjęciach, będziemy ćwiczyć rękę w posługiwaniu się piórem o szeroko ściętej końcówce i praktykować minuskuły Rotundy.
W ostatnim etapie warsztatów powstaną prace – kopie fragmentów „Laudario” wraz z zapisem nutowym i inicjałami ozdobionymi filigranem oraz prace własne inspirowane trzynastowieczną kaligrafią.

29_Perugia_2014_fot_Adam_Ptaszynski_2

*  

Warsztaty ikonopisania
„Ikona Matki Boskiej z klasztoru Monteripido” w Perugii
16-23 sierpnia 2014 r.
Prowadzenie: Anna Crisanti

34_Perugia_2014_Ikona_1_2

35_Perugia_2014_Ikony_3_4

36_Perugia_2014_Ikony_5_6

Warsztaty ikonograficzne są przeznaczone dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Tematem ikony dla grupy początkującej będzie Chrystus Pantokrator, osoby zaawansowane będą pracowały nad ikoną Matki Boskiej z Moteripido, na podstawie obrazu znajdującego się w klasztorze.

Zajęcia będą zarówno teoretyczne (teologia ikony), jak i praktyczne, łącznie 30 godzin.

*

Warsztaty kaligrafii i iluminacji dla zaawansowanych
Cyprysy i topole” – „Canto e colore”
16-23 sierpnia 2014 r.
Prowadzenie: Barbara Bodziony

50_Perugia_2014_Augusta_san_Domenico

„Canto e colore” – przechowywany w Bibliotece Miejskiej Augusta w Perugii, zbiór 21 ksiąg chorałowych z Klasztoru św. Dominika w Perugii. Niezwykłe manuskrypty i niezwykła dla nas okazja móc pracować nad iluminacją z księgi, którą możemy zobaczyć.

Każdy z uczestników warsztatów wykona kartę lub jej fragment z jednego manuskryptów, wraz z inicjałem i notacją muzyczną. Będziemy ćwiczyć pismo, w którym spisano pieśni – piękną, okrągłą, regularną rotundę.

www.medioevoinumbria.it

Kurs przewiduje 25 godzin warsztatów.
Limit miejsc: 12 osób

25_Perugia_2014_Kalamarze

26_Perugia_2014_Trojaczki

*

Zapraszamy również na pierwszy wyjazd z cyklu Podróże z Kaligrafią do Prowansji - Opactwo Notre-Dame de Sénanque koło miast Gordes i Awinion:
Warsztaty kaligrafii i iluminacji dla zaawansowanych
 „Wędrując po Prowansji z trubadurami”
18-26 września 2014 r.
Prowadzenie: Barbara Bodziony

18_Perugia_2014_Prowansja

W XII i XIII wieku po prowansalskich drogach wędrowali poeci – trubadurzy, śpiewając o idealnej miłości. Znamy z imienia ok. 460 trubadurów, a ich twórczość wywarła wielki wpływ na kulturę średniowiecznej Europy. W naszym skryptorium w Opactwie Notre-Dame de Sénanque będziemy pracować, słuchając dalekiego echa ich muzyki.

Na warsztatach wykonamy miniaturę z przedstawieniem poety – muzyka grającego na instrumencie. Miniaturze będzie towarzyszyć fragment oryginalnej pieśni jednego z prowansalskich trubadurów.

Kurs przewiduje 25 godzin warsztatowych.
Limit miejsc: 12 osób

51_Perugia_2014_troubadour

19_Perugia_2014_Prowansja_1

21_Perugia_2014_Prowansja_6

20_Perugia_2014_Prowansja_3

22_Perugia_2014_Prowansja_4

*

INFORMACJA O PROWADZĄCYCH ZAJĘCIA

12_Perugia_2014-ewa portretEwa Landowska
- muzyk i kaligraf.
Kaligrafią zajmuje się od roku 1999. Prowadzi warsztaty, kursy oraz pokazy kaligrafii na terenie całego kraju. Tworzy i projektuje własne kroje pisma w oparciu o klasyczne alfabety. Pracuje zarówno z literą tradycyjną, jak i nowoczesną.
Zapraszana do współpracy przez: Leo Burnett, ASP Kraków, Muzeum Narodowe w Krakowie, Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie, Galerię Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach, Uniwersytet Jagielloński, Contemporary Museum of Calligraphy in Moscow, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, Szkołę Kaligrafii i Iluminacji Barbary Bodziony, Fundację Sztuka Kaligrafii, Fundację Sztuki Nowej „Znaczy Się”, Kampanię Ładnego Pisania, Małopolski Konkurs Kaligraficzny oraz inne ośrodki kulturalne.
Wystawy: „Muzeum Jednodniowe”, Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie, wystawa zbiorowa, 2014
(facebook.pl/kaligrafia.ewalandowska)

Absolwentka Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.
Projekty autorskie, współpraca:
WILDERNESS CONCERTO (projekt autorski, kompozycje, wokal), duet z Andrzejem Bonarkiem (www.wildernessconcerto.com);
TUUL (kompozycje, wokal) duet z Maciejem Terleckim (www.tuul.bandcamp.com);
PIWNICA ŚW. NORBERTA (wokal, pieśni tradycyjne we współczesnych aranżacjach).
Obecnie pracuje nad solowym albumem „Flying Mountains” inspirowanym tematyką wysokogórską oraz nad debiutanckim albumem duetu Tuul. W 2013 r. Wilderness Concerto zadebiutował albumem o tym samym tytule.

*

17_Perugia_2014_M_MatyjaszczykMałgorzata Matyjaszczyk
- od 7 lat mieszka i pracuje
w Pistoi, w Toskanii.
Absolwentka ASP w Poznaniu, zajmuje się rysunkiem, malarstwem, fotografią, decoupage’em.
W swojej pracowni na plebanii w San Pantaleo, będąc równocześnie perpetuą, czyli gospodynią księdza, tworzy niezwykłe, artystyczne świece.
W Polsce doświadczona i nagradzana instruktorka sztuk plastycznych i craftowych, animatorka działań teatralnych i kulturalnych wydarzeń.
Jest znaną i cenioną autorką bloga „Toskańskie zapiski spełnionych marzeń”, z którego powstały dwie książki: „Mój pierwszy rok w Toskanii” i „Toskania dzień po dniu. Zapiski spełnionych marzeń”.
Z  pasją i wrażliwością konesera dzieli się swoją miłością do toskańskich krajobrazów, sztuki, smaków, kolorów i rytmów.
Jej opowieści są równie barwne i soczyste, jak jej strony bloga.

*

16_Perugia_2014_BasiaBarbara Bodziony
– 
historyk sztuki, kaligraf, nauczycielka kaligrafii. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Wyższego Europejskiego Instytutu Iluminacji i Rękopisów w Angers we Francji. Prowadzi Pracownię i Szkołę Kaligrafii i Iluminacji w Krakowie. Od wielu lat prowadzi również prestiżowe warsztaty kaligrafii i iluminacji w wielu miastach Polski, pracując także z grupami międzynarodowymi. Współpracuje m.in. z Muzeum Narodowym w Krakowie, Benedyktyńskim Instytutem Kultury w Tyńcu, Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II, Uniwersytetem Pedagogicznym, Małopolskim Instytutem Kultury i z Fundacją Sztuka Kaligrafii. (www.barbarabodziony.pl)

*

28_Perugia_2014_BWilinska_fot_Grazyna_NowackaBarbara Wilińska
- z urodzenia – poznanianka,
z wykształcenia – gitarzystka i psycholog, z natury – pieśniarka. Ponad dwie dekady uczyła gry na gitarze, zajmując się jednocześnie poszukiwaniami w dziedzinie muzyki średniowiecznej i tradycyjnej – zarówno w ramach warsztatów, jak i wypraw do wiejskich śpiewaków. Od 2001 r. prowadzi warsztaty pieśni tradycyjnych i śpiewu naturalnego dla dzieci i dorosłych – w tym również stałe warsztaty w rodzinnym Poznaniu. Założycielka trzech zespołów wykonujących pieśni z tradycji słowiańskiej: Od Poznania, Charivari i Czarolija, które były wielokrotnie nagradzane na festiwalach i przeglądach w Polsce. Jako solistka – laureatka m.in. III Festiwalu Piosenki Słowiańskiej w Poznaniu w 2007 r., 45. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu, konkursu „Stara Tradycja” w 2012 r. Śpiewaczka i multiinstrumentalistka (instrumenty strunowe, lira korbowa), zbiera pieśni tradycyjne – świeckie, religijne, obrzędowe, liryczne, a także muzykę taneczną. Koncertuje w programach solowych oraz z innymi muzykami (m.in. Jacek Mielcarek, Jacek Hałas).
Od wielu lat zajmuje się kaligrafią łacińską. Ma spore grono uczniów oraz wystawę kaligrafii i miniatur na koncie.
Współzałożycielka stowarzyszenia „Dom Tańca. Poznań”. Współtwórczyni dwóch spektakli lalkowych „Gra o świętej Dorotce” oraz „W drodze do Santiago”. Współtwórczyni spektaklu „Kubek do nalewania snów”. Autorka muzyki do filmu „Przemiany” w reżyserii Katarzyny Gondek. (wilinska.blogspot.comwww.barbarawilinska.com)

*

Anna Crisanti – malarka, ikonopistka, ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Od ponad dwudziestu lat zajmuje się pisaniem ikon. Ukończyła kilkuletnią szkołę ikonopisarską we Włoszech przy Centro Studi Russia Cristiana. Jej Mistrzem był jeden z najznakomitszych współczesnych ikonopistów, ojciec Egon Sendler. Od kilku lat prowadzi kursy pisania ikon w Muzeum Narodowym w Krakowie oraz w innych ośrodkach ikonopisarskich. Rodzinnie związana z Włochami. (www.facebook.com/AnnaCrisantiSzkolaIkonografii)

*

KOSZTY KURSU I DOJAZD DO PERUGII
Cena kursu pokrywa koszt warsztatów i wykładów, materiały do kaligrafii i iluminacji, nocleg i opłaty administracyjne, w przypadku Prowansji – także wyżywienie.

Perugia:
* Koszt kursu i 7 noclegów w pokoju 2-osobowym wynosi 1.650 zł.
* Koszt kursu i 7 noclegów w pokoju jednoosobowym wynosi 2.050 zł.
* Osoby niebiorące udziału w zajęciach, a towarzyszące uczestnikom kursów, członkowie ich rodzin, dzieci płacą 925 zł.
* Osoby biorące udział w kursie ikonopisania dodatkowo płacą 100 zł za materiały.

Prowansja:
* Koszt kursu, 8 noclegów w pokoju jednoosobowym bez łazienki, trzech posiłków dziennie wspólnie z braćmi w klasztornym refektarzu wynosi 2.220 zł.
* Osoby niebiorące udziału w zajęciach, a towarzyszące uczestnikom kursu płacą 1.410 zł.

Osobom, które były uczestnikami poprzednich edycji Letniej Szkoły Kaligrafii i Iluminacji Perugia 2012 i 2013 oraz osobom uczestniczącym w całorocznych kursach naszej szkoły w Krakowie proponujemy zniżkę ceny warsztatów.

Uczestnicy we własnym zakresie pokrywają koszty dojazdu do Perugii, wyżywienie na miejscu, bilety do muzeów czy galerii itp., podróże w trakcie kursu.

Bardzo wygodnym połączeniem z Perugią jest autobus rejsowy firmy Eurores, np. wyjazd z Krakowa w piątek rano, przyjazd do Perugii – sobota rano; powrót z Perugii niedziela rano, przyjazd do Krakowa – poniedziałek rano – koszt: 300 zł w jedną stronę, 560 zł w obie strony. Autobus kursuje również z Warszawy, Katowic i Białegostoku. Tel. 17/ 277 37 59; www.eurores.pl.

Cena warsztatów została skalkulowana na podstawie prognozowanych cen kursu euro na czerwiec 2014 r. Gdyby cena kursu euro uległa drastycznej podwyżce, będziemy zmuszeni prosić Państwa o wyrównanie różnic kursowych.

REZERWACJA
Rezerwacja 
miejsca na kursie nastąpi po mailowym zgłoszeniu uczestnictwa i wpłaceniu zaliczki w wysokości 300 zł na konto Fundacji, najlepiej do dnia 30 kwietnia 2014 r. Pozostałą sumę prosimy wpłacić w dwóch równych ratach: I rata – do 15 maja 2014 r., II rata – do 16 czerwca 2014 r.

Dane do przelewu:
Fundacja Sztuka Kaligrafii
ul. Brzozowa 14, 31-050 Kraków
65 85890006 0000 0032 4874 0001
tytułem: darowizna na cele statutowe fundacji

Fundacja Sztuka Kaligrafii nie prowadzi działalności gospodarczej, a opłaty za kursy pobierane są z tytułu prowadzenia odpłatnej działalności statutowej.

KONTAKT

Fundacja Sztuka Kaligrafii
www.fundacjasztukakaligrafii.pl
mail: biuro@fundacjasztukakaligrafii.pl
tel. 12/ 429 54 52
Anna Jeziorna – tel. +48/ 660 432 976

48_Perugia_2014

*

Letnia Szkoła Kaligrafii i Iluminacji Perugia 2013

Comments are closed.