Fundacja sztuka kaligrafii

Fundacja Sztuka Kaligrafii prowadzi swoją działalność od sierpnia 2012 roku.

Statutowymi celami Fundacji są: promocja sztuki kaligrafii, promocja iluminatorstwa i innych sztuk ozdabiania słowa pisanego, pielęgnowanie tradycji pięknego pisma, upowszechnianie kaligrafii w szkołach i innych placówkach edukacyjnych, popularyzowanie historii piśmiennictwa w różnych kulturach językowych, propagowanie kaligrafii jako metody pracy terapeutycznej, wspieranie ochrony dziedzictwa kultury narodowej dotyczącego manuskryptów, dokumentów i rękopisów znajdujących się w zbiorach klasztornych, kościelnych, uniwersyteckich, bibliotecznych i prywatnych.

Fundacja prowadzi w Krakowie, przy ul. Brzozowej 14 na Kazimierzu Szkołę Kaligrafii Littera Nova i co roku organizuje Letnią Szkołę Kaligrafii i Sztuk Pięknych w średniowiecznym klasztorze San Francesco del Monte w Perugii we Włoszech.

Fundacja prowadzi również działalność wydawniczą jako Wydawnictwo Littera Vera. Wydajemy reprinty podręczników i zeszytów do nauki kaligrafii, które można kupić na stronie www.litteravera.pl